pokrzywdzeni

Jak to jest, kiedy ktoś nas zawodzi? Utrata kogoś bliskiego, pewnie każdy z nas zna to uczucie. Ta ogarniająca nas bezsilność. Czujemy się tak źle, tak bardzo niedocenieni. Obwiniamy wszystkich za tę ogromną krzywdę jakiej doznaliśmy. Ale czy dostrzegamy drugą stronę medalu? Wszystkie zdarzenia wywołują określony skutek – każde słowo wypowiedziane w kłótni, każde trzaśnięcie drzwiami, każda uroniona łza.. Zawsze czujemy się tacy niewinni, pokrzywdzeni. Przecież nie zrobiliśmy nic złego. Mieliśmy dobre intencje. A jednak jak zwykle coś nie wyszło, coś się popsuło.

Kiedyś myślałam, że mogę nazwać sie ekspertem w sprawach damsko – męskich. Ogrom osób, które poznałam. Historie, które sama przeżywałam, jak i te które działy się na moich oczach. Wszystkie miały jakiś początek i jakieś zakończenie. Niektóre z nich nadal trwają i toczą się swoim biegiem. Jednak pomimo tego wszystkiego uświadomiłam sobie, że przegapiłam te najważniejsze rzeczy. Kluczem udanej relacji jest szczera rozmowa i próba zrozumienia. Nie musimy się mieć wspólnych zainteresowań, znajomych (chociaż wtedy jest oczywiście łatwiej), ale bez wzajemnego szacunku i poświęcenia sobie uwagi nic nie osiągniemy. Chęć poznawania drugiej osoby to coś niezwykłego. Dopóki nam się chce, dopóki nam zależy, to zawsze warto próbować raz jeszcze. Czasem jednak wkrada się obojętność, zwątpienie i brak siły do kolejnej walki, której efektem jest pyrrusowe zwycięstwo. Zaczynamy wówczas odpuszczać. Przestajemy dopuszczać do siebie drugą osobę i mówić jej o tym, co nas boli. Zataczamy błędne koło. Im bardziej ona nas krzywdzi, tym bardziej się od niej odsuwamy. Sytuacja bez wyjścia.

Może czasem warto zaryzykować? Zakomunikować swoje potrzeby i po prostu zaufać drugiej osobie. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to, co jest zupełnie akceptowalne dla drugiej osoby, dla nas może być kompletnie nie do przeżycia. Bijemy się z myślami i wykańczamy od środka zamiast po prostu POROZMAWIAĆ. Niby nic, a jednak dla niektórych tak wiele. Może warto się przemóc i zyskać coś naprawdę cennego? Przyjaciela, partnera, tatę. Niech każdy z Was się przez chwilę zastanowi czy zrobił wystarczająco wiele aby zadbać o swoich najbliższych. Czy może utknęliście na wewnętrznym użalaniu się nad sobą, podczas gdy inni nie mają zupełnego pojęcia o Waszych problemach?

#bestplace #fregata #tbt #misterious #secret #mood #autumnvibes #retro #friendstime #spa #havingfue #l4l #like4like

#bestplace #fregata #tbt #misterious #secret #mood #autumnvibes #retro #friendstime #spa #havingfue #l4l #like4like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *