be brave

Za oknami świeci Słońce, we Wrocławiu coraz cieplej – idzie wiosna. Każdego roku to letnie przesilenie powoduje, że chce mi się więcej. W końcu im bliżej kwietnia tym bliżej mojego wyjazdu do Niemiec, na który już nie mogę się doczekać. Naładuję akumulatory, spędzę czas z rodzicami i Banderasem, odwiedzę moją ulubioną restaurację. Niby takie drobnostki, a cieszę się jak głupia.

Chyba u każdego przychodzi taki moment, kiedy przewartościowujemy sobie wszystko i dostrzegamy, co sprawia nam w życiu przyjemność i jakie relacje są dla nas naprawdę ważne. Jedną z okazji do zrobienia owych porządków w swoim życiu jest początek wiosny. Zerwanie kontaktu z ludźmi, którzy nas po prostu wkurwiają i ciągną na dno wyjdzie nam naprawdę na dobre. Musimy po prostu zdecydować się na ten odważny krok i przestać już dawać się wykorzystywać i robić za drugą matkę Teresę z Kalkuty. Przecież nikt z nas nie chce obudzić się za 20 lat z przeświadczeniem, że zmarnował swoje życie, bo cały czas robiliśmy coś dla kogoś, a nigdy dla siebie. Ktoś mi ostatnio powiedział, że pewne osoby nie są w ogóle warte, żeby o nich myśleć. Ja ostatnio zupełnie przypadkiem spotkałam taką toksyczną osobę, która kiedyś zajmowała dość istotne miejsce w moim życiu. Jednak z perspektywy czasu cieszę się, że podjęłam takie, a nie inne decyzje, bo widząc ją, zrobiło mi się po prostu jej żal.

Także nie bójcie się zawalczyć o swoje szczęście, bo nikt inny za Was tego nie zrobi. To, że inni nie wykorzystali swojej szansy wcale nie oznacza, że macie Wy nie możecie tego zrobić. Nie dajcie wprowadzić się w poczucie winy, bo osoby, które Was blokują z reguły same nic nigdy nie osiągnęły 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *