Walentynki, Walentynki

Dziś jest ten szczególny dzień w roku, kiedy osoby w związkach chcą podkreślić wyjątkowość swoich uczuć, a single czują się troszkę bardziej samotni niż przez inne dni w roku. Chcąc nie chcąc, o Święcie Zakochanych mówią wszyscy – reklamy telewizyjne, billboardy rozwieszone po całym mieście, media społecznościowe czy restauracje i sklepy, które szykują specjalne oferty dla zakochanych. Jeśli akurat nie obchodzicie tego święta to dla własnego komfortu nie wybierajcie się dzisiaj do kin m.in. po to, aby uniknąć kilometrowych kolejek 😉 Jedni Walentynki kochają, inni ich nienawidzą. Rzadko zdarza się, aby były one komuś zupełnie obojętnie. W końcu, odchodząc od tego całego komercyjnego splendoru i idealnego zdjęcia na Instagramie z bukietem wypożyczonych róż, to każdy z nas gdzieś tam w głębi ma potrzebę bycia kochanym. I nie ma w tym naprawdę nic złego.

Ja osobiście lubię Walentynki, sprawić przyjemność bliskiej mi osobie, a jednocześnie sama poczuć się w pewnym sensie wyjątkowo. Nie oznacza to jednak, że w inne dni w roku zaniedbuję swojego partnera, a on mnie. Ale skoro mamy pretekst do tego, żeby porobić coś fajnego razem to czemu by nie skorzystać?

Problem zaczyna się jednak wtedy, kiedy tego wbrew pozorom zwykłego dnia oczekujemy, że spotka nas coś niezwykłego. Z reguły ostatecznie jesteśmy mocno rozczarowani na koniec dnia i z miłego wieczoru pozostają tylko zwiędnięte kwiaty i uszczuplony portfel. Niektórzy z Was mogą pomyśleć: łatwo mi mówić, przecież mam chłopaka, który na pewno kupi mi ładne kwiatki więc, co ja tam mogę wiedzieć? Gdybym go nie miała także nie czułabym się jakoś gorzej, bo wiedziałabym, że i na mnie przyjdzie pora.

Sama nie mam dzisiaj idealnego dnia. Leżę chora w łóżku jakieś 800 km od mojego partnera, a ten SZCZEGÓLNY dzień spędzam z Kuchennymi Rewolucjami Magdy Gessler. Ale czy narzekam? Absolutnie nie! Cieszę się, że pomimo mojej nieobecności mogłam wywołać uśmiech na twarzy P. Nie ukrywam, że bardzo pomogła mi w tym Poczta Słodyczowa, którą z tego miejsca ciepło pozdrawiam. Prawdziwych uczuć nie trzeba udowadniać przez piękne zdjęcia chociaż zawsze warto mieć pamiątkę, aby mieć później, co wspominać.

Nawet, jeśli jest Wam dzisiaj trochę ciężej albo uważacie, że Walentynki są po to, aby podkręcić zyski przedsiębiorców to nie martwcie się. Dopiero był Tłusty Czwartek, niedługo będzie Wielkanoc. Jeden dzień w roku nie zweryfikuje siły związku i jakości uczuć, a może jedynie sprawić, że zyskamy kolejny powód do tego, aby celebrować to na co pracowaliśmy przez dłuższy czas.


Miłości, kochajcie się. Nie tylko od święta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *